1 Блок керування
2 Замок дверцят
3 Освітлення
4 Гніздо для датчика температури
ІНСТРУКЦІЇ З ВИКОРИСТАННЯ
ВБУДОВАНОЇ ДУХОВКИ
Важливе застереження щодо безпеки
Дякуємо за Вашу довіру та придбання нашого побутового приладу.
Ця докладна інструкція з експлуатації покликана полегшити процес користування приладом. З її допомогою Ви зможете швидко навчитися користуватися новим приладом.
Переконайтеся, що придбаний вами прилад не пошкоджено. Якщо Ви виявили пошкодження, що виникли внаслідок транспортування, зверніться до продавця товару або регіонального складу компанії, відповідального за доставку. Відповідний номер телефону зазначено в рахунку-фактурі або накладній.
Інструкції із встановлення та підключення наведені на окремому аркуші.
У цьому посібнику використовуються вказані нижче позначки, які мають відповідні значення:
Інформація, порада, підказка або рекомендація
Попередження: небезпека
Уважно прочитайте інструкції. Це важливо.
ВАЖЛИВІ ПРАВИЛА ТЕХНІКИ БЕЗПЕКИ — УВАЖНО ПРОЧИТАЙТЕ ЦІ ІНСТРУКЦІЇ ТА ЗБЕРЕЖІТЬ ЇХ ДЛЯ ВИКОРИСТАННЯ В МАЙБУТНЬОМУ.
Прилад має бути підключено до стаціонарної електромережі, що обладнано засобами відключення. Стаціонарну проводку необхідно облаштовувати згідно з відповідними нормами.
Засоби роз’єднання мають входити до стаціонарної електропроводки відповідно до правил її підключення.
Задля недопущення перегріву прилад не можна закривати декоративними дверцятами.
Якщо шнур живлення пошкоджено, слід замінити його у виробника, уповноваженого ним спеціаліста з обслуговування або іншого фахівця з належним рівнем кваліфікації, щоб уникнути небезпеки (лише для приладів, які постачаються зі з’єднувальним проводом).
Цей прилад можна використовувати дітям віком від 8 років і старше, а також особам з обмеженими фізичними, тактильними або розумовими здібностями або з нестачею досвіду та знань, якщо вони перебувають під наглядом або отримали вказівки щодо безпечного використання приладу та розуміють пов’язану з цим небезпеку. Не дозволяйте дітям грати з приладом. Чищення приладу й догляд за ним не слід доручати дітям без нагляду.
ПОПЕРЕДЖЕННЯ! Відкриті для доступу деталі можуть сильно нагріватися під час використання. Не підпускайте до них малих дітей.
ПОПЕРЕДЖЕННЯ! Прилад і його відкриті для доступу частини можуть сильно нагріватися під час використання. Слід виявляти обережність і не торкатися нагрівальних елементів. Не підпускайте до приладу дітей віком до 8 років без постійного нагляду.
Цей прилад не призначений для роботи із зовнішніми таймерами або окремою системою дистанційного керування.
Використовуйте лише температурний датчик, рекомендований для цієї духовки.
Не використовуйте для чищення скляних дверцят духовки або скла навісних кришок варильної поверхні (якщо потрібно) абразивні мийні засоби або гострі металеві скребки, оскільки вони можуть подряпати поверхню, що, у свою чергу, може призвести до розколювання скла.
Не використовуйте для чищення пристрою пароочищувачі й очищувачі високого тиску, оскільки це може спричинити ураження електричним струмом.
ПОПЕРЕДЖЕННЯ. Перед заміною лампочки переконайтеся, що прилад відключений від електромережі, щоб запобігти небезпеці враження електричним струмом.
У жодному разі не лийте воду просто на нижню панель духовки. Перепади температур можуть призвести до пошкодження емалевого покриття.
Цей прилад призначено для побутового використання. Не використовуйте прилад для будь-яких інших цілей, як-от опалення приміщень, сушіння домашніх або інших тварин, паперу, тканин, рослин тощо, оскільки це може призвести до травм або виникнення пожежі.
Прилад має бути підключено до стаціонарної електромережі, що обладнано засобами відключення. Стаціонарну проводку необхідно облаштовувати згідно з відповідними нормами.
Переносити та встановлювати прилад рекомендується щонайменше двом особам (через вагу приладу).
Не піднімайте прилад, тримаючи його за ручку дверцят.
У разі перенавантаження можливе пошкодження петель дверцят духовки. Не стійте й не сидіть на відкритих дверцятах духовки, а також не притуляйтеся до них. Крім того, не слід класти на них важкі предмети.
Якщо шнури живлення розташованих поряд інших приладів потраплять у дверцята духовки, вони можуть пошкодитися, що у свою чергу може спричинити коротке замикання. Саме тому необхідно тримати шнури живлення інших приладів на безпечній відстані від духовки.
Стежте за тим, щоб у жодному разі не накривати або не перекривати вентиляційні отвори.
Не вкривайте стінки внутрішньої камери духовки алюмінієвою фольгою й не ставте дека або посуд на її дно. Це перешкоджає циркуляції повітря в духовці, уповільнює процес випікання та руйнує емалеве покриття.
Рекомендуємо не відкривати дверцята духовки під час випікання, оскільки це збільшує споживання енергії та утворення конденсату.
У кінці випікання та під час самого процесу відкривайте дверцята духовки з обережністю, оскільки є небезпека ошпарювання.
Для запобігання накопиченню вапняних відкладень залишайте дверцята відкритими після випікання або використання духовки, щоб охолодити її внутрішню камеру до кімнатної температури.
Приступайте до чищення духовки, коли вона повністю охолоне.
Можлива невідповідність відтінків різних приладів або компонентів у межах одного модельного ряду може бути спричинена різними факторами, як-от кутом погляду на прилад, різними кольорами фону, матеріалами й освітленням приміщення.
Не використовуйте пристрій за наявності видимих пошкоджень. Від’єднайте прилад від електромережі та зателефонуйте до авторизованого сервісного центру.
Духову шафу можна безпечно використовувати з напрямними для деко чи без них.
Не зберігайте в духовій шафі предмети, що можуть стати причиною виникнення небезпечної ситуації, коли духову шафу ввімкнено.
Відхилення добового часу, що відображається на екрані, не впливає на функціональність приладу й може бути пов'язане з коливаннями частоти електричної мережі.
Уважно прочитайте інструкції, перш ніж підключати прилад. Несправності, викликані неправильним підключенням або неналежним використанням приладу, не підлягають гарантійному ремонту або будь-якому іншому гарантійному обслуговуванню.
Функції та оснащення приладу залежать від моделі.
Базова комплектація приладу включає дротяні напрямні, низьке деко для випікання та решітку.
1 Блок керування 2 Замок дверцят 3 Освітлення 4 Гніздо для датчика температури |
5 Рівні поличок (1—5) 6 Паспортна табличка 7 Дверцята духовки 8 Ручка дверцят |
Паспортну табличку, що містить основну інформацію про прилад, прикріплено до краю духовки.
1 Серійний номер 2 Модель 3 Тип 4 Бренд |
5 Код / ідентифікатор виробу 6 QR-код (залежить від моделі) 7 Технічна інформація 8 Показники або символи відповідності |
(залежать від моделі)
ручка вибору системи
Кнопка запікання, скасування чи переходу назад
Кнопка зменшення значення
Кнопка таймера та налаштувань
Кнопка збільшення значення
Кнопка start I stop для підтвердження, запуску чи зупинки/паузи
Регулятор налаштування температури
Дисплей
Для кращої реакції кнопок торкайтеся їх більшою площею кінчика пальця. Кожне натискання підтверджується коротким звуковим сигналом.
(залежать від моделі)
Злегка натисніть регулятор, щоб він висунувся вперед, після чого поверніть його.
Після кожного використання повертайте регулятор у положення «вимк.» та натискайте його до кінця. Поворотно-натискний регулятор можна натиснути до кінця лише в положенні «вимк.».
Напрямні дають змогу готувати й випікати на 5 рівнях.
Рівні висоти напрямних, в які можна вставити дека, підраховуються знизу вгору.
Напрямні 4-го й 5-го рівнів призначені для готування на грилі та смаження.
Вставляючи приладдя, його слід обертати належним чином.
Якщо встановлено дротяні напрямні, завжди вставляйте дротяну решітку (сітку) і дека в отвір між верхньою та нижньою частиною напрямної на кожному рівні.
(залежать від моделі)
Висувні напрямні можна встановлювати на другому й четвертому рівнях.
Якщо встановлено фіксовані висувні напрямні, розташовуйте дротяну решітку й деки для випікання на напрямних. Можна поставити решітку просто над деком (мілким або глибоким універсальним) і розмістити їх на тій самій напрямній; у цьому випадку деко виконуватиме функцію піддону для збирання жиру й соків.
(залежать від моделі)
Вставні напрямні можна встановлювати в будь-який простір між двома дротяними напрямними.
Розташуйте напрямну симетрично на дротяних напрямних з лівого та правого боків камери
духовки. Спочатку виконайте зачеплення верхнього фіксатора напрямної під дротяною
напрямною. Потім тисніть на нижній фіксатор, щоб вставити його в потрібне положення,
доки не почуєте КЛАЦАННЯ.
ПРИМІТКА. Напрямні можна прикріпити за будь-якої висоти між двома рівнями дротяних напрямних.
Вставні напрямні не можна встановлювати на напрямні з фіксованим частковим розширенням на два рівні. Утім, їх можна встановлювати на напрямні з фіксованим частковим однорівневим розширенням між рівнями 3–4 й 4–5.
Переконайтеся, що напрямна правильно повернута й розширюється в зовнішній бік, тобто в напрямку дверцят.
(залежать від моделі)
Якщо відкрити дверцята духовки під час роботи приладу, перемикач вимкне нагрівальні елементи й вентилятор у внутрішній камері. Коли дверцята зачиняються, нагрівання поновлюється.
Прилад обладнаний вентилятором, що охолоджує корпус і блок керування. Після вимкнення духовки вентилятор іще деякий час продовжує працювати для охолодження приладу.
(залежать від моделі)
ДРОТЯНА РЕШІТКА використовується для готування на грилі / смаження або як підставка для сковороди, дека для випікання або іншого посуду з їжею.
На решітці є запобіжний фіксатор. Тому, виймаючи решітку з печі, слід трохи підняти її спереду.
НИЗЬКЕ ДЕКО використовується для приготування невеликої плоскої випічки. Його також можна використовувати як піддон для збирання жиру та соків.
Низьке деко може деформуватися внаслідок нагрівання в духовці. Воно відновить початкову форму, щойно охолоне. Така деформація не впливає на його функціональні характеристики.
УНІВЕРСАЛЬНЕ ГЛИБОКЕ ДЕКО використовується для смаження овочів та приготування вологої випічки. Його також можна використовувати як піддон для збирання жиру та соків.
Не вставляйте багатоцільове (універсальне) глибоке деко в першу напрямну під час випікання.
Температурний ДАТЧИК (BAKESENSOR).
Під час готування прилад і деякі відкриті для доступу деталі можуть сильно нагріватися.
Вийміть із духовки аксесуари та пакувальні матеріали (картон, пінополістирол).
Протріть аксесуари та внутрішні стінки камери вологою ганчіркою. Не використовуйте абразивні/агресивні мийні засоби та грубі тканини.
Прогрійте порожню духовку впродовж однієї години за допомогою верхнього й нижнього нагрівальних елементів за температури 250 °C. Нова духовка продукуватиме специфічний запах; тому під час нагрівання ретельно провітрюйте приміщення.
Після підключення приладу до електромережі або тривалого відключення його від джерела живлення на дисплеї відобразиться індикація «12:00».
Спочатку виберіть і підтвердьте основні налаштування.
Ви можете змінити їх, торкнувшись кнопокабо
. Підтвердьте необхідне налаштування, натиснувши
. Ви можете встановити наступне налаштування, коли ви вже встановили й підтвердили
попереднє.
1. НАЛАШТУВАННЯ ЧАСУ
Торкнувшись кнопокабо
можна встановити час доби. Якщо утримувати кнопку налаштування значення довше, значення
змінюватимуться швидше.
Щоб налаштувати годинник або відрегулювати його показання пізніше, див. розділ «Додаткові функції».
2. ЗМЕНШЕННЯ ЯСКРАВОСТІ ДИСПЛЕЯ
За умовчанням налаштовано високу яскравість. Значок brh і налаштоване значення яскравості дисплея з'явиться на дисплеї. Торкніться кнопки
або
, щоб вибрати потрібний рівень, потім підтвердьте. Щоб збільшити чи зменшити яскравість,
скористайтеся кнопками налаштування значення.
3. ГУЧНІСТЬ ЗВУКОВОГО СИГНАЛУ
За умовчанням налаштовано середню гучність. Значок Vol і налаштоване значення гучності звукового сигналу з'явиться на дисплеї. Торкніться
кнопки або
, щоб вибрати потрібний рівень, потім підтвердьте. Звукові сигнали також можна вимкнути.
Після підтвердження вибраних налаштувань на дисплеї з’явиться годинник (якщо регулятор вибору режиму встановлено в положення 0).
Повертайте РЕГУЛЯТОР (вліво або вправо), щоб вибрати РЕЖИМ ГОТУВАННЯ (див. таблицю програм).
Функції та оснащення приладу залежать від моделі.
Повертайте регулятор, щоб установити потрібну ТЕМПЕРАТУРУ.
Спочатку поверніть РУЧКУ, щоб встановити РЕЖИМ і ТЕМПЕРАТУРУ.
|
|
Приготування за часом |
|
Налаштування затримки завершення |
|
|
Налаштування таймера зворотного відліку |
Протягом останніх 10 хвилин до закінчення налаштованого часу залишок часу відображується з інтервалом в одну секунду.
Налаштування часу приготування
У цьому режимі можна вказати тривалість роботи печі (тривалість готування).
Натисканнямабо
можна встановити потрібний час приготування. Щоб включити духовку, натисніть
.
Налаштування затримки завершення
Для режимів гриля та гриля з конвекцією не можна встановити відкладений запуск.
Скористайтеся цією функцією, якщо хочете почати процес приготування їжі в духовці через певний час. Помістіть продукти в духовку, а потім установіть режим і температуру. Після цього встановіть тривалість програми й бажаний час готовності їжі.
Приклад.
Поточний час: 12:00
Тривалість приготування: 2 години
Завершення приготування: 18:00
Натисканнямабо
можна встановити тривалість програми
(у нашому випадку це 2.00). Двічі торкніться кнопки
й виберіть час, коли ваша страва буде готова (у нашому випадку це 18.00). Підтвердьте
свій вибір. На дисплеї відобразиться бажаний час закінчення (18.00).
Щоб включити духовку, натисніть .
До початку роботи духовка перебуватиме в неповному режимі очікування. Дисплей буде затемнений, а режим конвекції й освітлення постійно ввімкненими. Духовка ввімкнеться з обраними налаштуваннями автоматично (у нашому прикладі о 16:00). Вимкнення духовки відбудеться в назначений час (у нашому прикладі о 18:00).
Дисплей почергово відображатиме час завершення приготування та годинник.
Після спливання встановленого часу духова шафа автоматично припиняє роботу. На дисплеї відобразиться End. Пролунає звуковий сигнал, який можна вимкнути, торкнувшись будь-якої кнопки. Через одну хвилину звуковий сигнал вимкнеться автоматично.
Ця функція не підходить для їжі, яка потребує попереднього розігрівання духовки.
Швидкопсувні продукти не можна тримати в духовій шафі впродовж тривалого часу.
Перед використанням цього режиму перевірте, чи правильно налаштовано годинник на приладі.
Налаштування таймера зворотного відліку
Цей таймер можна використовувати незалежно від роботи печі. Максимальний час налаштування
таймера становить 24 години. Кілька разів торкніться кнопки , поки на дисплеї не з'явиться
. Натисканням
або
можна встановити тривалість таймера зворотного відліку. Коли встановлений час приготування
завершиться, пролунає звуковий сигнал, який можна вимкнути, торкнувшись будь-якої
кнопки. Через одну хвилину звуковий сигнал вимкнеться автоматично.
Під час налаштування функції таймера його значення можна скинути одночасним натисканням
клавіш і
.
Риска над кнопкою почне блимати. Запустіть встановлену програму, торкнувшись цієї кнопки.
Під час виконання програми риска понад кнопкою світиться з максимальною яскравістю.
Поки встановлена температура не буде досягнута, підсвічена риска під годинником рухатиметься
ліворуч і праворуч.
При досягненні налаштованої температури, пролунає звуковий сигнал, і риска під годинником засвітиться з максимальною яскравістю.
Під час приготування можна змінити СИСТЕМУ, ТЕМПЕРАТУРУ та ФУНКЦІЇ ТАЙМЕРА.
Якщо функцію таймера не вибрано, на дисплеї відображатиметься тривалість приготування та час, що пройшов від початку приготування.
Додаткове запікання
Функцію можна ввімкнути тільки після 10 хвилин роботи духовки (риска над кнопкою gratin
світитиметься частково/неяскраво). Якщо підтвердити функцію, на дисплеї відобразиться
час приготування 10 хвилин (10:00). Торкайтеся кнопок і
, щоб задати тривалість додаткового запікання.
Щоб вимкнути цю функцію, натисніть кнопку gratin.
Функція використовується на останньому етапі процесу приготування, коли ви додаєте на їжу соус (вологі приправи) чи сухі приправи чи за бажанням додатково підсмажити скоринку. Під час запікання на страві утворюється золотисто-коричнева скоринка. Це запобігає висиханню їжі та надає їй приємнішого вигляду та аромату.
Щоб призупинити процес приготування, натисніть кнопку. На дисплеї з’явиться індикація End і пролунає звуковий сигнал.
Поверніть ручку ВИБОРУ СИСТЕМИ ГОТУВАННЯ в положення «0».
Після використання духовки в каналі конденсування (під дверцятами) може залишитися трохи води. Витріть канал губкою або тканиною.
Переведіть ПЕРЕМИКАЧ РЕЖИМУ ГОТУВАННЯ в положення «0».
Щоб активувати функцію, натисніть і утримуйте протягом трьох секунд кнопку. На дисплеї на кілька секунд з’явиться позначка SEtt. Потім відобразиться меню додаткових функцій.
Для перегляду пунктів меню використовуйте кнопки і
. Підтвердьте налаштування, натиснувши кнопку
або
. Щоб вийти з меню додаткових функцій, натисніть кнопку
.
1. Відображення годинника
Щоб налаштувати годинник, використовуйте кнопки та
. На дисплеї відобразиться позначка CLoc. Після підтвердження налаштувань ви зможете вибирати між 12- й 24-годинним форматами
відображення. Підтвердьте, а потім налаштуйте годинник і встановіть час доби. Спочатку
встановіть і підтвердьте хвилини, а потім години.
2. Гучність звукового сигналу
Можна вибрати один із трьох рівнів гучності. Виберіть налаштування Vol. Торкніться кнопки або
, щоб вибрати потрібний рівень, і підтвердьте вибір. Звукові сигнали також можна вимкнути.
3. Підсвічування дисплея
Можна вибрати один із трьох рівнів інтенсивності світіння. Виберіть налаштування brh. Натисніть кнопку або
, щоб вибрати потрібний рівень, і підтвердьте вибір. Використовуйте кнопки налаштування
значень для збільшення або зменшення інтенсивності.
4. Нічний режим дисплея
За допомогою цієї функції можна автоматично затемнювати дисплей (перемикати з високого
рівня світіння до найнижчого) у нічний час (з 20:00 до 6:00). Виберіть налаштування
nGht. Торкніться кнопки або
, щоб вибрати потрібний рівень нічного підсвічування, і підтвердьте вибір.
5. Режим очікування
Ця функція автоматично вмикає й вимикає відображення годинника. Виберіть налаштування
hidE. Натисніть кнопку або
, щоб вибрати варіант on або off, і підтвердьте свій вибір.
7. Заводські налаштування
Ця функція дає змогу скинути налаштування приладу до заводських. На дисплеї відобразиться
позначка FAct. За допомогою кнопок та
виберіть варіант rES, щоб обрати заводські налаштування. Підтвердьте свій вибір, натиснувши й утримуючи
кнопку
. Утримуйте кнопку, доки не згаснуть усі риски.
Після відключення від джерела живлення або вимкнення приладу параметри додаткових функцій зберігатимуться лише протягом кількох хвилин. Потім усі параметри, окрім гучності звукового сигналу й освітленості дисплея, буде скинуто до заводських значень за замовчуванням.
На час випікання виймайте з духовки все непотрібне приладдя.
Використовуйте приладдя, виготовлене з термостійких невідбивних матеріалів (дека з комплекту, лотки, посуд, кухонний посуд з емалевим покриттям, приладдя із загартованого скла). Яскраві матеріали (нержавіюча сталь або алюміній) відбивають тепло. Унаслідок цього термічна обробка їжі в них відбувається з меншою ефективністю.
Завжди вставляйте дека з кінців напрямних. Під час випікання на решітці розташовуйте форми для випікання й дека в її центрі.
Для оптимального приготування їжі рекомендуємо дотримуватися вказівок, зазначених у таблиці приготування страв. Виберіть найнижчу температуру й найкоротший час приготування. Коли цей час закінчиться, перевірте результати, а потім відрегулюйте параметри за необхідності.
Не відкривайте дверцята духовки під час випікання, якщо в цьому немає гострої потреби.
Не кладіть дека для випікання безпосередньо на дно духовки.
Не використовуйте універсальне глибоке деко для випікання на 1-му рівні під час роботи приладу.
Не закривайте дно камери духовки або решітку алюмінієвою фольгою.
За виконання триваліших програм можна вимикати духовку приблизно за 10 хвилин до завершення приготування, щоб використати накопичене тепло.
Завжди ставте дека на решітку для гриля.
Для випікання на декількох рівнях одночасно розташовуйте універсальне глибоке деко на нижньому рівні.
Готуючи страви за рецептами зі старих кулінарних книг, вмикайте режим нижнього й верхнього нагрівання (як у звичайних духовках) і встановлюйте температуру, на 10 °C нижчу від зазначеної в рецепті.
Перед використанням пергаментного паперу переконайтеся, що він жаростійкий. Завжди обрізайте його належним чином. Пергаментний папір запобігає прилипанню страв до дека й полегшує їх виймання.
Під час приготування великих шматків м’яса або випічки зі значним вмістом води всередині духовки накопичується багато пари, яка може конденсуватися на дверцятах. Це нормальне явище, яке не впливає на роботу приладу. Після завершення приготування страви насухо витріть дверцята та скло.
У разі випікання безпосередньо на решітці ставте універсальне глибоке деко рівнем нижче, щоб воно слугувало піддоном для збирання жиру й соків.
Миттєве попереднє розігрівання духової шафи. користуйтеся цією функцією, тільки якщо це необхідно за рецептом страви, наведеним
у таблиці рецептів цього посібника з експлуатації. Якщо ви ввімкнули функцію миттєвого
попереднього розігрівання, не кладіть усередину духової шафи їжу, доки камера повністю
не нагріється. Температура істотно впливає на кінцевий результат. Миттєве попереднє
розігрівання рекомендується для ніжних шматочків м’яса (вирізки), а також для дріжджового
та бісквітного тіста, приготування яких потребує менше часу. Нагрівання пустої духової
шафи потребує значних витрат енергії. Тому рекомендуємо готувати кілька страв поспіль
або одночасно, якщо це можливо.
SlowBake: дає змогу повільно готувати за низької температури й контролювати процес. М’ясні соки розподіляються рівномірно, а саме м’ясо залишається соковитим і ніжним. Режим томління SlowBake підходить для приготування ніжних шматочків м’яса без кісток. Перед томлінням ретельно обсмажте м’ясо з усіх боків на сковорідці.
ПРИМІТКА. Страви, для яких потрібна повністю розігріта духовка, у таблиці позначені однією зірочкою *. Страви, для яких достатньо 5-хвилинного розігрівання, позначені двома зірочками **. У такому разі не використовуйте режим миттєвого попереднього нагрівання.
Страва |
|
|
|
|
---|---|---|---|---|
КОНДИТЕРСЬКІ ВИРОБИ Й ВИПІЧКА |
||||
Випічка/тістечка у формах |
||||
Бісквітний пиріг |
1 |
|
150 |
45-55 |
пиріг із начинкою |
1 |
|
180 |
90-120 |
мармуровий кекс |
2 |
|
170-180 |
50-60 |
пиріг на заквасці, бабка (ромова баба, круглий кекс) |
2 |
|
170-180 |
45-55 |
відкритий пиріг, тарт |
3 |
|
180-190 |
35-45 |
брауні |
2 |
|
180-190 |
30-35 |
випічка на деках |
||||
штрудель |
2 |
|
180-200 |
60-70 |
заморожений штрудель |
2 |
|
190-210 |
34-45 |
бісквітний рулет |
3 |
|
180-190* |
13-18 |
бухти |
2 |
|
180-190 |
30-40 |
печиво й коржики |
||||
кекси |
3 |
|
160 * |
20-30 |
дрібна випічка з дріжджового тіста |
2 |
|
180 * |
17-22 |
випічка з листкового тіста |
2 |
|
200 * |
15-20 |
печиво |
||||
фігурне печиво |
3 |
|
140 * |
30-40 |
печиво |
3 |
|
160-170 * |
15-20 |
безе |
3 |
|
80-100 * |
120-150 |
макарони |
3 |
|
130-140 * |
15-20 |
хліб |
||||
підіймання й відстоювання |
2 |
|
40-45 |
30-45 |
хліб на деку |
2 |
|
190-200 |
40-55 |
хліб у формі |
1 |
|
190-200 |
30-45 |
плоскі борошняні вироби (фокача) |
2 |
|
270 |
15-25 |
свіжі булочки (кайзерки / булочки до сніданку) |
3 |
|
200-210 |
10-15 |
тости |
5 |
|
230 |
4-7 |
відкриті бутерброди |
5 |
|
230 |
3-5 |
піца й інші страви |
||||
піца |
1 |
|
300 * |
5-10 |
заморожена піца |
2 |
|
200-220 * |
10-25 |
відкриті пироги з начинкою, кіш |
2 |
|
180-200 |
50-60 |
буреки |
2 |
|
180-190 |
40-50 |
М’ЯСО |
||||
яловичина й телятина |
||||
смажена яловичина (корейка, огузок), 1,5 кг |
2 |
|
160-170 |
130-160 |
варена яловичина, 1,5 кг |
2 |
|
200-210 |
90-120 |
вирізка, середнього просмаження, 1 кг |
2 |
|
170-190 * |
40-60 |
смажена яловичина, томлена |
2 |
|
120-140 * |
250-300 |
стейк із яловичини, добре просмажений, товщина 4 см |
4 |
|
220-230 |
25-30 |
бургерне м’ясо, товщина 3 см |
4 |
|
220-230 |
25-35 |
смажена телятина, 1,5 кг |
2 |
|
160-170 |
120-150 |
свинина |
||||
смажена свинина, огузок, 1,5 кг |
3 |
|
170-180 |
100-130 |
смажена свинина, передній окіст, 1,5 кг |
3 |
|
180-190 |
120-150 |
свиняча корейка, 400 г |
2 |
|
80-100 * |
80-100 |
смажена свинина, томлена |
2 |
|
100-120 * |
200-230 |
свинячі реберця, томлені |
2 |
|
120-140 * |
210-240 |
свинячі битки, товщина 3 см |
4 |
|
220-230 |
20-25 |
птиця |
||||
птиця, 1,2–2,0 кг |
2 |
|
200-220 |
60-80 |
птиця з начинкою, 1,5 кг |
2 |
|
170-180 |
80-100 |
птиця, грудка |
2 |
|
170-180 |
45-60 |
курячі стегна |
3 |
|
210-220 |
30-45 |
курячі крильця |
4 |
|
210-220 |
30-45 |
птиця, грудка, томлена |
3 |
|
100-120 * |
60-90 |
м’ясні страви |
||||
м’ясний рулет, 1 кг |
2 |
|
170-180 |
60-70 |
ковбаски для гриля, братвурст |
4 |
|
230 ** |
8-15 |
РИБА Й МОРЕПРОДУКТИ |
||||
ціла рибина, 350 г |
4 |
|
230-240 |
12-20 |
рибне філе, товщина 1 см |
4 |
|
220-230 |
8-12 |
рибний стейк, товщина 2 см |
4 |
|
220-230 |
10-15 |
гребінці |
4 |
|
230 * |
5-10 |
креветки |
4 |
|
230 * |
3-10 |
ОВОЧІ |
||||
печена картопля, скибки |
3 |
|
210-220 * |
30-40 |
печена картопля, половинки |
3 |
|
200-210 * |
40-50 |
фарширована картопля (картопля в мундирі) |
3 |
|
190-200 |
30-40 |
картоплі фрі, саморобна |
4 |
|
210-220 * |
20-30 |
овочева суміш, скибки |
3 |
|
190-200 |
30-40 |
фаршировані овочі |
3 |
|
190-200 |
30-40 |
ПОШИРЕНІ ЗАМОРОЖЕНІ ПРОДУКТИ |
||||
картоплі фрі |
3 |
|
210-220 |
20-30 |
курячі медальйони |
4 |
|
210-220 * |
12-20 |
рибні палички |
2 |
|
210-220 |
15-25 |
лазанья, 400 г |
2 |
|
200-220 |
30-40 |
овочі, покришені кубиками |
2 |
|
190-210 |
20-30 |
круасани |
3 |
|
170-180 |
18-23 |
ПУДИНГИ, СУФЛЕ ТА СТРАВИ ДЛЯ ЗАПІКАННЯ |
||||
мусака з картоплею |
2 |
|
180-190 |
35-45 |
лазанья |
2 |
|
190-200 |
35-45 |
солодкий запечений пудинг |
2 |
|
160-180 |
40-60 |
солодке суфле |
2 |
|
160-180 * |
35-45 |
СТРАВИ ДЛЯ ЗАПІКАННЯ |
3 |
|
170-190 |
30-45 |
тортильї з начинкою, гострі пироги |
2 |
|
180-200 |
20-35 |
сир для гриля |
4 |
|
230 ** |
6-9 |
ІНШІ |
||||
консервування |
2 |
|
180 |
30 |
стерилізація |
3 |
|
125 |
30 |
приготування на водяній бані (у пароварці) |
2 |
|
150-170 * |
/ |
розігрівання |
3 |
|
60-95 |
/ |
підігрівання посуду |
2 |
|
75 |
15 |
(залежать від моделі)
Датчик температури дає змогу точно контролювати температуру всередині страви під час готування.
Датчик температури не повинен перебувати в безпосередній близькості від нагрівальних елементів.
1Встроміть металевий кінець датчика в найтовстішу частину страви.
2Вставте штекер датчика в гніздо, розташоване в правому верхньому кутку на передній панелі духової камери (див. зображення). На дисплеї відобразиться позначка SEnS.
ПРИМІТКА. Якщо вставити датчик у гніздо, попередньо встановлені функції духовки будуть видалені.
3Виберіть потрібний режим і температуру приготування (в діапазоні температур до 210 °C).
На дисплеї з'явиться символ роботи датчика температури й попередньо встановлена температура,
яку можна змінити, торкнувшись кнопок або
. Визначте бажану кінцеву температуру всередині страви (від 30 °C до 99 °C).
ПРИМІТКА. За використання датчика встановити час приготування неможливо.
4Підтвердьте налаштування, натиснувши кнопку .
5Після досягнення заданої внутрішньої температури духовка вимкнеться. На дисплеї відобразиться позначка End. Пролунає звуковий сигнал. Його можна вимкнути будь-якою кнопкою. Через одну хвилину він вимкнеться автоматично.
У процесі приготування на дисплеї почергово відображатимуться задана температура всередині страви та її поточне значення. Під час приготування можна змінити температуру приготування або бажану температуру всередині страви.
Належне використання датчика за типом продуктів:
птиця: встроміть датчик у найтовстішу ділянку грудки;
червоне м’ясо: встроміть датчик у чисту ділянку, де немає жирових прошарків;
маленькі шматки з кісткою: встроміть їх уздовж кістки;
риба: встроміть датчик за головою в напрямку хребта.
Після використання обережно вийміть датчик зі страви, від’єднайте його від гнізда в камері духовки та почистьте.
Якщо ви не збираєтеся використовувати датчик, приберіть його з духовки.
Тип продукту |
первинне просмаження (сире) |
слабке просмаження |
середнє просмаження |
добре просмаження |
повне просмаження |
---|---|---|---|---|---|
ЯЛОВИЧИНА |
|||||
яловичина, смажена |
46-48 |
48-52 |
53-58 |
59-65 |
68-73 |
яловичина, вирізка |
45-48 |
49-53 |
54-57 |
58-62 |
63-66 |
смажена яловичина / ромштекс |
45-48 |
49-53 |
54-57 |
58-62 |
63-66 |
м’ясо для бургера |
49-52 |
54-57 |
60-63 |
66-68 |
71-74 |
ТЕЛЯТИНА |
|||||
телятина, вирізка |
45-48 |
49-53 |
54-57 |
58-62 |
63-66 |
телятина, огузок |
45-48 |
49-53 |
54-57 |
58-62 |
63-66 |
СВИНИНА |
|||||
печеня, ошийок |
/ |
/ |
/ |
65-70 |
75-85 |
свинина, корейка |
/ |
/ |
/ |
60-69 |
/ |
м’ясний рулет |
/ |
/ |
/ |
/ |
80-85 |
ЯГНЯТИНА |
|||||
ягнятина |
/ |
60-65 |
66-71 |
72-76 |
77-80 |
БАРАНИНА |
|||||
баранина |
/ |
60-65 |
66-71 |
72-76 |
77-80 |
КОЗЯЧЕ М’ЯСО |
|||||
козлятина |
/ |
60-65 |
66-71 |
72-76 |
77-80 |
ПТИЦЯ |
|||||
птиця, ціла |
/ |
/ |
/ |
/ |
82-90 |
птиця, грудка |
/ |
/ |
/ |
/ |
62-65 |
РИБА Й МОРЕПРОДУКТИ |
|||||
форель |
/ |
/ |
/ |
62-65 |
/ |
тунець |
/ |
/ |
/ |
55-60 |
/ |
лосось |
/ |
/ |
/ |
52-55 |
/ |
Перед чищенням від’єднайте прилад від мережі живлення й дайте йому охолонути.
Не доручайте дітям чищення або обслуговування приладу без належного нагляду!
Для зручності чищення камеру духовки й дека покрито спеціальною емаллю, щоб забезпечити гладеньку та стійку поверхню.
Регулярно чистьте прилад із використанням теплої води й засобу для ручного миття посуду, видаляючи великі включення та вапняний наліт. Користуйтеся чистою м’якою тканиною або губкою.
Зовні приладу: усувайте забруднення за допомогою гарячої мильної води та м’якої тканини, а потім протирайте поверхні насухо.
Всередині приладу: використовуйте звичайні мийні засоби для духовок, щоб усунути стійкі забруднення та жир. Після чищення ретельно протирайте прилад вологою тканиною, щоб видалити залишки мийного засобу.
Аксесуари й напрямні: очищуйте за допомогою гарячої мильної води й тканини. Для усунення стійких забруднень і жиру рекомендуємо попереднє замочування й використання щітки.
Якщо очищення не дає задовільних результатів, повторіть процедуру.
Не використовуйте агресивні або абразивні очищувачі й аксесуари (абразивні губки та мийні засоби, засоби для виведення плям та іржі, скребки для склокерамічних тарілок).
Приладдя духовки можна мити в посудомийній машині.
Залишки їжі (жир, цукор, білок) можуть спалахнути під час використання приладу. Тому перед кожним використанням видаляйте великі частки бруду із внутрішньої частини духовки й аксесуарів.
За допомогою цієї програми з внутрішньої поверхні духової шафи можна легко видалити
будь-які забруднення.
Ця функція дає найефективніші результати, коли запускається регулярно після кожного
використання приладу.
Перш ніж запускати програму чищення, приберіть усі видимі великі частки бруду й залишки
їжі з камери духової шафи.
1Вставте мілке деко на перший рівень напрямних і налийте в нього 0,4 літра гарячої води.
2Поверніть РУЧКУ ВИБОРУ СИСТЕМИ в положення Steam Clean. РЕГУЛЯТОР ТЕМПЕРАТУРИ встановіть на 80 °C.
3Нехай програма попрацює пів години.
4Після її завершення обережно вийміть деко, використовуючи кухонні рукавиці (на деку може залишитися трохи води). Витріть плями тканиною, змоченою в гарячій мильній воді. Ретельно протріть прилад вологою тканиною, щоб видалити залишки мийного засобу.
Якщо результат очищення вас не задовольняє (якщо забруднення було особливо стійким), повторіть процедуру.
Використання програми вологого чищення (Steam Clean) для чищення духової шафи
AУтримуйте напрямні знизу та посувайте їх до центру духовки.
BВийміть їх з отворів зверху.
Знімайте напрямні з обережністю, щоб не пошкодити емалеве покриття.
1Спочатку повністю відкрийте дверцята.
2Дверцята духовки кріпляться до петель за допомогою спеціальних упорів, з’єднаних із важелями безпеки. Поверніть важелі безпеки до дверцят на 90°. Повільно закрийте дверцята під кутом 45° (відносно положення повністю закритих дверцят), а потім підніміть їх і повністю вийміть.
Скло також можна чистити зсередини. Однак спочатку його треба вийняти з дверцят приладу. Спочатку виконайте дії, описані в пункті 2, але не виймайте скло.
3Зніміть напрямну потоку повітря. Притримайте її руками зліва й справа від дверцят. Зніміть її, трохи потягнувши на себе.
4Візьміться за верхній край скла дверцят і вийміть його. Виконайте те саме для другої та третьої панелей (залежно від моделі).
5Установіть скляну панель на місце, виконуючи дії у зворотному порядку.
Щоб замінити дверцята, виконуйте дії у зворотному порядку. Якщо дверцята нормально не відкриваються або закриваються, перевірте, чи правильно розташовані зубці петель у своїх гніздах.
Петля дверцят духовки може закриватися зі значним зусиллям. Тому завжди обертайте обидва важелі безпеки до упора, коли встановлюєте або знімаєте дверцята приладу.
(залежать від моделі)
Дверцята духовки обладнані системою, яка стримує зусилля під час закривання, починаючи з кута 75 градусів. Отже, дверцята закриваються легко, тихо та м’яко. Легкого поштовху (до кута 15° відносно зачинених дверцят) цілком достатньо, щоб дверцята автоматично та м’яко закрилися.
Якщо застосувати надмірну силу, зачиняючи дверцята, ефект від роботи режиму зменшиться або його не буде запущено з міркувань безпеки.
Лампочка є витратним матеріалом, тому на неї не поширюється гарантія. Перш ніж замінити лампочку, вийміть усі аксесуари з духовки.
Галогенна лампочка: G9, 230 V, 25 W
1Відкрутіть і зніміть кришку (проти годинникової стрілки). Вийміть галогенну лампочку.
2Зніміть кришку за допомогою плоского пластикового інструмента. Вийміть галогенну лампочку.
Виявляйте обережність, щоб не пошкодити емалеве покриття.
Використовуйте засоби захисту, щоб уникнути опіків.
Перед заміною лампочки обов’язково відключіть пристрій від електромережі.
Під час гарантійного терміну будь-які ремонтні роботи можуть виконувати лише спеціалісти сервісних центрів, уповноважених виробником.
Перед виконанням будь-яких ремонтних робіт переконайтеся, що прилад відключено від електромережі (видалено плавкий запобіжник або витягнуто штепсель із розетки)
Несанкціонований ремонт приладу може призвести до ураження електричним струмом або короткого замикання, тому не намагайтеся робити це самостійно. Доручіть це спеціалісту або вповноваженому техніку.
Якщо виникли невеликі проблеми з роботою пристрою, перегляньте цей посібник. Можливо, ви зможете вирішити їх самостійно.
Якщо прилад став працювати погано або перестав працювати взагалі через неналежну експлуатацію або недбале поводження, сервісний огляд не буде безкоштовним навіть протягом гарантійного періоду.
Збережіть цей посібник для використання в майбутньому та передайте його наступним власникам або користувачам приладу.
Нижче наводяться поради щодо усунення деяких найбільш поширених проблем.
Проблема/помилка |
Причина |
---|---|
Головний запобіжник часто спрацьовує у вашій оселі. |
Зв’яжіться зі спеціалістом з обслуговування. |
Не працює освітлення печі. |
Процедуру заміни лампочки в духовці наведено в розділі «Заміна лампочки». |
Блок керування не реагує, екран видає статичне зображення. |
Відключіть прилад від електромережі на кілька хвилин (вимкніть запобіжник або вимикач електромережі), потім знову підключіть його до електромережі й увімкніть вимикач. |
Відображається код помилки ErrX. У разі двозначного коду помилки відобразиться код ErXX. |
Сталася помилка в роботі електронного модуля. Відключіть прилад від електромережі на кілька хвилин. Якщо проблему не вирішено, зверніться до спеціаліста з обслуговування. |
На дисплеї відображатиметься SEnS, коли датчик температури не підключено. |
Очистьте роз'єм. |
Якщо проблему не вдається вирішити попри виконання наведених вище рекомендацій, викличте вповноваженого спеціаліста з обслуговування. Несправності, спричинені неправильним підключенням або неналежним використанням приладу, не підлягають гарантійному ремонту або будь-якому іншому гарантійному обслуговуванню. У такому разі користувач сплачує вартість ремонту самостійно.
Пакування цього продукту виготовлене з безпечних для довкілля матеріалів, які можна повторно переробити, утилізувати або знищити без жодної небезпеки для навколишнього середовища. З цією метою пакувальні матеріали позначено відповідним чином.
Цей символ на приладі або упакуванні вказує, що техніку не можна утилізувати як звичайні побутові відходи. Передайте прилад до авторизованого центру збору електричного й електронного обладнання для подальшої переробки.
Належна утилізація цього виробу допоможе уникнути будь-яких негативних впливів на навколишнє середовище та здоров’я людей, які можуть виникнути у випадку його неправильної утилізації. Щоб отримати докладну інформацію про утилізацію та переробку цього виробу, зверніться до відповідного органа муніципальної влади, місцевої служби утилізації відходів або магазину, де придбано виріб.
Ми зберігаємо за собою право на будь-які зміни та помилки в інструкціях із використання.
EN60350-1: використовуйте лише обладнання, що постачається виробником.
Деко для випічки завжди вставляйте в напрямні до кінцевого положення. Помістіть випічку
для запікання у формах, як показано на зображенні.
* Попередньо розігрійте піч до необхідної температури. Не використовуйте режим швидкого
попереднього нагрівання.
** Попереднє нагрівання приладу має виконуватися протягом 10 хвилин. Не використовуйте
режим швидкого попереднього нагрівання.
*** Коли мине 2/3 часу готування.
ВИПІКАННЯ |
||||||
---|---|---|---|---|---|---|
Страва |
Приладдя |
Розташування форми |
|
|
|
|
Печиво — одна поличка |
Мілке деко |
3 |
140 |
30-40 |
|
|
Печиво — одна поличка |
Мілке деко |
3 |
150 |
30-40 |
|
|
печиво — два рівні |
Мілке деко |
2, 4 |
140 |
45-55 |
|
|
печиво — три полички/рівні |
Мілке деко |
1, 4, 5 |
135 |
50-60 |
|
|
кекси — одна поличка |
Мілке деко |
3 |
160 * |
20-30 |
|
|
кекси — одна поличка |
Мілке деко |
3 |
160 |
30-40 |
|
|
кекси — два рівні |
Мілке деко |
2, 4 |
145 |
40-50 |
|
|
кекси — три полички/рівні |
Мілке деко |
1, 3, 5 |
140-150 |
30-50 |
|
|
Бісквітний пиріг |
кругла металева форма, діаметр 26 см/дротяна поличка |
1 |
150 |
45-55 |
|
|
Бісквітний пиріг |
кругла металева форма, діаметр 26 см/дротяна поличка |
3 |
160 |
45-55 |
|
|
бісквітний корж — дві полички/рівні |
2 круглі металеві форми, діаметр 26 см/дротяна поличка |
|
2, 4 |
160 ** |
45-55 |
|
Яблучний пиріг |
2 круглі металеві форми, діаметр 20 см/дротяна поличка |
|
1 |
170 |
90-120 |
|
Яблучний пиріг |
2 круглі металеві форми, діаметр 20 см/дротяна поличка |
|
2 |
170 |
80-110 |
|
ЗАСМАЖУВАННЯ |
||||||
---|---|---|---|---|---|---|
Страва |
Приладдя |
Розташування форми |
|
|
|
|
тости |
дротяна поличка |
5 |
230 |
4-7 |
|
|
плескавиця (котлетка з фаршу) |
дротяна поличка + неглибоке деко для збору рідини |
5 |
230 |
20-35 *** |
|